DronE - aplikacja DroneTeam

DronE to aplikacja stworzona podczas europejskiego projektu DroneTeam. Działa w trybie ciemnym i jasnym. Kod aplikacji jest udostępniony na licencji open source.

Minimalne oprogramowanie:

Android 4.0

Wersja:

1.0.4

Grafiki

Ten projekt nie jest obfity w grafiki. Potrzebne były jedynie dwie w celu umieszczenia apki w Google Play Store.

Kod

Aplikacja jest wykonana na system Android w języku Java przy użyciu niepełnego MVP.

Architektura

  • Java
  • Niepełne MVP

Technologie

  • Butterknife
  • Retrolambda
  • Firebase
  • Połączenie szeregowe poprzez AsyncTask
  • Polączenie FTP
  • Google Maps API

Funkcjonalności

Widok główny

Głównym przeznaczeniem aplikacji jest przechowywanie konfiguracji różnych dronów w bazie Firebase. W widoku głównym wyświetlane są zapisane drony z możliwością dodania następnego. Dodatkową zaletą są 2 tryby: ciemny i jasny po których można płynnie się przełączać.

Podgląd

W podglądzie aplikacja pokazuje zdjęcie drona oraz opis wszystkich jego komponentów. Od rodzaju baterii aż po moduły GPS czy zasilania.

Przed lotem

Przed każdym lotem ważne jest by zgodnie z listą przejść przez wszystkie kroki kontrolne. W tym aplikacja również pomaga wyświetlając prezentację, która prowadzi użytkownika przez najważniejsze etapy.

Wysokość na mapie

Przed lotem sprawdzając teren widzimy jedynie umiejscowienie budynków. Za pomocą Google Maps API aplikacja potrafi porównać przybliżoną wysokość co znacznie ułatwia kiedy musimy się wznieść, a kiedy obniżyć lot.

Uczestnicy

W projekcie DroneTeam brały udział cztery kraje: Polska, Słowenia, Chorwacja i Hiszpania. DronE prezentuje szkoły biorące udział z opisami w języku angielskim oraz natywnym.

Źródła

Poniżej możesz przetestować aplikację. Zachęcam też do odwiedzenia strony projektu.

Strona projektu

DroneTeam project

Google Play

DronE App
Biblioteki i repozytoria

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim autorom biblotek oraz repozytoriów, które zostały użyte w aplikacji. Pozwoliły one wprowadzić dużo jakościowego kodu do projektu i nie wyglądałby on tak gdyby nie działania open source. Serdeczny ukłon.

shop
Otwórz Sklep Play

Zachęcam cię do odwiedzenia mojej strony na Google Play store i sprawdzenia wszystkich moich aplikacji.