Hoptimist - puby, festiwale, piwo

Hoptimist to projekt promujący polskie piwa, puby oraz festiwale. Nasza baza gromadzi ponad 30 browarów rzemieślniczych, około 32 puby z piwem i dobrym jedzeniem oraz 20 festiwalów z najnowszymi trendami. W aplikacji znajdziesz oraz ocenisz wiele piw, możesz też skorzystać z mapy piwnej. Na pierwszej stronie mamy informacje z branży piwowarskiej. Nie zabrakło też opcji dodawania własnych piw z opisami i zdjęciami.

Minimalne oprogramowanie:

Android 4.0

Wersja:

1.9.2

Grafiki

Do tego projektu musiałem stworzyć na prawdę wiele grafik. Aplikacja miała być przyjazna zwykłemu użytkownikowi, przez co niektóre informacje trzeba było przekazać wizualnie. Na facebooku też lepiej klikają się treści jako infografiki. Oczywiśce potrzebe były również tła i zrzuty ekranów do Sklepu Play. Do promocji projektu wykonałem plakaty i ulotki.

Kod

Hoptimist to moja pierwsza poważna aplikacja mobilna. Kod napisany jest w Javie z wykorzystaniem biblotek Android'a. Nie obyło się też bez użycia zewnętrznych repozytoriów.

Architektura

  • Java

Technologie

  • Firebase
  • Gson
  • Play Services

Funkcjonalności

Aktualności

Pierwsza zakładka w aplikcji odpowiada za przedstawienie najważniejszych wydarzeń i premier z poprzedniego tygodnia. Specjalna karta pojawia się z czasem rozpoczęcia festiwalu, tak by fan imprez piwnych został jak najszybciej powiadomiony.

Browary

Naturalną koleją rzeczy jest lista z najlepszymi browarami kraftowymi w Polsce. Na podręcznej liście wyświetlone są loga oraz nazwy uczestników Piwnej Rewolucji. Po kliknięciu w dany browar pojawia się opis oraz baza piw.

Piwo tygodnia

Ogromna liczba premier każdego tygodnia przyniosła mi na myśl żeby wyselekcjonować jedno najbarziej wystrzałowe piwo na dany tydzień, o którym każdy chciałby jak najszybciej usłyszeć.

Puby

Gdzie szukać najlepszych produktów jak nie w lokalach? To kolejna funkcjonalność Hoptimist. Lista oferuje pozycje ze zdjęciem wnętrza oraz krótkim opisem. Po wybraniu karty można przejrzeć więcej fotografii oraz sprawdzić dane lokalu. Apka umożliwia automatyczne włączenie nawigacji pod adres pubu.

Festiwale

W Hoptimist nie mogło również zabraknąć bazy "świąt" beergeek'ów. Interaktywne karty pozwalają na przeczytanie pełenego opisu imprezy oraz podejrzenia takich informacji jak data, zdjęcia czy lokalizacja.

Moje piwa

Ostatnia zakładka to wirtualny pamiętnik już wypitych piw. Wystarczy nacisnąć + aby poprzez formularz wprowadzić wszystkie istotne informacje o piwie. Od stopniowej oceny aromatu czy smaku, po zdjęcia i nazwę browaru, aż po kolor. To narzędzie stworzyłem, dla wszystkich tych, którzy chcą jak najwięcej zapamiętać z degustacji. Baza piw jest automatycznie synchronizowana do Google Drive, dzięki czemu nawet po ponownej instalacji nie stracimy naszych informacji.

Źródła

Hoptimist to nie tylko aplikacja, ale także fanpage na Facebook'u oraz strona internetowa. Tutaj podejrzysz działanie aplikacji oraz znajdziesz miejsca, gdzie projekt istenieje w internecie.

Strona internetowa

www.hoptimist.pl

Google Play

Hoptimist App

Facebook

Hoptimist
Biblioteki i repozytoria

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim autorom biblotek oraz repozytoriów, które zostały użyte w aplikacji. Pozwoliły one wprowadzić dużo jakościowego kodu do projektu i nie wyglądałby on tak gdyby nie działania open source. Serdeczny ukłon.

shop
Otwórz Sklep Play

Zachęcam cię do odwiedzenia mojej strony na Google Play store i sprawdzenia wszystkich moich aplikacji.