Photos Share - udostepnianie zdjęć

Photos Share to już nieco bardziej skomplikowana aplikacja na iOS. Pozwala ona na przeglądanie dostępnych zdjęć w pamięci urządzenia oraz ich udostępnianie na platformy takie jak Facebook, Twitter, Instagram oraz Whatsapp.

Minimalne oprogramowanie:

iOS 7.0

Wersja:

1.0.0

Grafiki

W tym projekcie główna grafika posłużyła jednocześnie do stworzenia ikony oraz ekranu ładowania. Pełni także rolę tymczasowego obrazu dla ładujących się zdjęć.

Kod

Architektura

  • Swift 4

Technologie

  • UIKit
  • Photos

Funkcjonalności

Strona główna

Na stronie głównej w komórkach wyświetlane są zdjęcia dostępne z pamięci Iphone'a. Ikona aparatu w prawym górnym rogu umożliwia także zrobienie zdjęcia i natychmiastowe udostępnienie.

Udostępnianie

Po kliknięciu na zdjęcie pokazuje się jego podgląd w stosunku 16:9 oraz opcje udostępnienia na platformy: Facebook, Instagram, Twitter oraz Whatsapp. Propagowanie na Facebook'a oraz Twitter'a jest zrealizowane za pomocą wbudowanego API.

Źródła

Działanie aplikacji poza aparatem można sprawdzić na emulatorze poniżej. Aby poprawnie przetestować działanie należy zezwolić na dostęp do zdjęć, a następnie kliknąć ikonę aparatu. Po tym można uruchomić aplikację ponownie.

Biblioteki i repozytoria

Dla tej aplikacji nie wykorzystałem żadnych zewnętrznych repozytoriów.

shop
Otwórz Sklep Play

Zachęcam cię do odwiedzenia mojej strony na Google Play store i sprawdzenia wszystkich moich aplikacji.