Quick - szybka i prosta konwersja zdjęć

Quick jest prostym i szybkim konwerterem zdjęć. Za jego pomocą na raz możesz wybrać do 9 zdjęć, dla których zmienisz: wymiary, stopień kompresji, rozszerzenie oraz folder docelowy. Po konwersji aplikacja umożliwia podejrzenie ich w folderze lub udostępnienie na zewnątrz. Quick prezentuje się równie dobrze na tabletach. W zależności od regionu może być po Polsku lub po Angielsku.

Minimalne oprogramowanie:

Android 4.0

Wersja:

1.2.0

Grafiki

W tym projekcie zacząłem od stworzenia grafiki koncepcyjnej pokazującej wszystkie widoki. Dodatkowo zaprojektowałem tło dla ekranu głównego oraz strony na Google Play Store. Logo miało być proste oraz jednoznacznie nawiązywać do wymownej nazwy.

Kod

Quick to mój już dużo bardziej dojrzały programistycznie projekt, w którym postawiłem na stabilność oraz intuicyjny User Experience. Te założenia poprowadziły mnie do stworzenia własnych klas Utils oraz pokrycia kodu testami jednostkowymi oraz instrumentalnymi. Aby uczynić aplikację lżejszą dla pamięci oraz wygodniejszą dla użytkownika interfejs zbudowałem na Fragmentach.

Architektura

  • Kotlin
  • MVP
  • Testy jednostkowe
  • Własne klasy Utils
  • Testy instrumentacyjne
  • Fragment

Technologie

  • Butterknife
  • Anko
  • JUnit
  • Espresso

Funkcjonalności

Strona główna

Po otwarciu aplikacji pojawiają się miniaturki przkonwertowanych zdjęć. Każde zdjęcie można podejrzeć, udostępnić, zmienić jego nazwę lub usunąć. Po kliknięciu na ikonę + można wybrać nowe zdjęcia do konwersji.

Wybór zdjęć

Do aplikacji można załadować dowolne pliki z wbudowanej galerii w telefonie. Quick pozwala na konwersję do 9 plików jednocześnie. Wgrane zdjęcia widoczne są od razu na wygodnym podglądzie.

Zmiana parametrów

W aplikacji można wybrać jakie parametry zdjęcia chcemy zmienić albo po prostu pominąć któreś z nich. Pod każdą z opcji jest podpowiedź sugerująca najbardziej optymalny wybór np. jakości.

Podsumowanie

Po wykonanych zmianach użytkownikowi ukazuje się ekran z informacją ile zdjęć przekonwertował oraz jaka jest różnica jeżeli chodzi o finalny rozmiar zdjęć. Na samym dole wyświetla się także folder, gdzie obrazy zostały zapisane.

Źródła

Quick można znaleźć przed wszystkim na Sklepie Google Play. Mimo wszystko zachęcam Cię do sprawdzenia działania aplikacji już teraz na symulatorze obok ;)

Google Play

Quick App
Biblioteki i repozytoria

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim autorom biblotek oraz repozytoriów, które zostały użyte w aplikacji. Pozwoliły one wprowadzić dużo jakościowego kodu do projektu i nie wyglądałby on tak gdyby nie działania open source. Serdeczny ukłon.

shop
Otwórz Sklep Play

Zachęcam cię do odwiedzenia mojej strony na Google Play store i sprawdzenia wszystkich moich aplikacji.