logo

Mathematicon

Mathematicon to strona internetowa utworzona jako zadanie na projekt. Inspiracją dla strony jest fantastyczna książka "Matematyka od środka. 4000 lat matematycznych odkryć" autora Colin'a Beveridge'a. Na kartach poniżej znajdziesz działy, które omawiane są na studiach, ale tutaj przedstawione są w przyjemnej i interaktywnej formie. Dobrej zabawy :)

O książce

Matematyka to nie tylko tabliczka mnożenia i prawa rządzące logarytmami. To dziedzina pełna opowieści, wspaniałych postaci, legend i anegdot. Książka Matematyka od środka w przystępny i fascynujący sposób ożywia ten obszar nauki. Przedstawia niezwykłą historię matematyki, jej rozwój od czasów starożytnego Babilonu po dowód twierdzenia o modularności. Nie tylko pomaga zrozumieć podstawowe teorie, lecz także opowiada niezwykłe historie – dowiemy się z niej, jak bardzo podejrzana była śmierć Ewarysta Galois i jak ostro walczyli ze sobą Newton i Leibniz. Ta przystępna, dobrze napisana i pięknie ilustrowana książka doskonale pokazuje, jak różnorodna i fascynująca jest matematyka jako dziedzina wiedzy.

O autorze

Cześć! Mam nadzieję, że podoba Ci się ta strona. Informatycy i matematycy mają ze sobą dużo wspolnego. Zawsze szukamy drogi żeby zrobić coś szybciej, łatwiej. Właśnie z myślą o klasach technicznych powstała ta strona. Myślę, iż udało mi się pokazać jak wielu interesujących dziedzin dotyka matematyka. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem http:tkadziolka.pl

Kontakt